NASZA WIZJA
W samym sercu Fl@owiska tkwi pragnienie zbudowania społeczności, w której fleciści mogą czuć się zintegrowani, inspirowani i wspierani. Pasja do muzyki fletowej, jest dla nas ważnym elementem, którym chcemy dzielić się z miłośnikami muzyki i wspólnie z nimi eksplorować piękno fletu.
Naszą naczelną wartością jest troska o polską flecistykę i jej najwyższy poziom, zatem jesteśmy źródłem rzetelnej wiedzy. To wszystko dzięki współpracy z najwybitniejszymi flecistami z kraju i świata, którzy zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas naszych spotkań.
W naszej działalności kładziemy nacisk na powszechność i dostępność. Opierając się na fundamencie ugruntowanym przez założycielkę Agatę Igras, wciąż doskonalimy wykorzystywane przez nas technologie i umiejętności, by tworzyć otwarte miejsce do celebrowania swojej pasji i dążenia do doskonałości.
#rozwój #flet #wspólnota — to my FL@OWISKO
O NAS
Fl@owisko (Fletowisko) powstało w 2020 roku z inicjatywy dr hab. Agaty Igras, która pasję do muzyki fletowej postanowiła połączyć z nowoczesną technologią. Jej celem było stworzenie przestrzeni, w której fleciści z całego kraju mogliby spotykać się, dzielić muzyką oraz doskonalić swoje umiejętności, co było ożywczym doświadczeniem podczas ograniczeń związanych z panującą tamtymi czasy pandemią.
Dzięki nieustannym pracom nad rozbudową serwisu platforma szybko zyskała popularność wśród miłośników fletu w Polsce, a także na świecie. Społeczność Fl@owiska rozwijała się bardzo dynamicznie, poszerzając swoją działalność poza granice Polski. Liczne wykłady skupiające utytułowanych artystów z kraju i zagranicy cieszą się niezwykłą popularnością i uznaniem.
W 2022 roku, poprzez wybitny wkład w rozwijanie społeczności flecistów w Polsce i tworzenie innowacyjnej przestrzeni muzycznej online, platforma Fl@owisko z jej założycielką na czele została uhonorowana Srebrnym Dyplomem podczas II Międzynarodowego Konkursu Muzyczne Orły w kategorii Wydarzenie muzyczne.
Od 2023 roku prowadzenie platformy objął Kacper Dąbrowski, polski flecista, doktorant Europejskiego College'u Muzycznego (Uniwersytet w Strasbourgu, Hochschule für Musik Freiburg, Haute Ecole des Arts du Rhin Strasbourg).
NASZ ZESPÓŁ
Michalina Barcikowska
Koordynatorka
Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fletu dr. Łukasza Zimnika, następnie obronił tytuł magistra sztuki w Hochschule für Musik we Fryburgu Bryzgowijskim w klasie fletu prof. dr. Mario Caroli. Szczególny wpływ na jego rozwój artystyczny miał kontakt z dr hab. Agatą Igras. Obecnie swoje działania artystyczne skupia na odnajdywaniu i propagowaniu fletowego repertuaru wczesnoromantycznego, który jest tematem jego studiów doktorskich w Europejskim College'u Muzycznym (Uniwersytet w Strasbourgu, Hochschule für Musik Freiburg, Haute Ecole des Arts du Rhin Strasbourg) pod kierownictwem prof. dr. Ludwiga Holtmeiera i prof. Silvii Careddu.
W latach 2018-2019 był pierwszym flecistą Polskiej Filharmonii im. Wojciecha Kilara w Słupsku „Sinfonia Baltica”. Jako koncertujący muzyk współpracuje z renomowanymi orkiestrami takimi jak Südwestdeutsche Philharmonie Konstanz, Stadttheater Freiburg, Meininger Hofkapelle, Santander Orchestra, Camerata Vocale Freiburg, National Chamber Orchestra of Armenia, Sinfonietta Cracovia, Polska Orkiestra Kameralna „Sopot”.
W 2022 roku był flecistą-solistą akademii orkiestrowej Korean National Symphony Orchestra w Seulu (Korea Południowa).
Jego zainteresowanie historyczną praktyką wykonawczą zaowocowało powstaniem zespołu INSOMMA. Laureat licznych międzynarodowych konkursów muzycznych. Jako publicysta współpracuje z magazynami muzycznymi i jest redaktorem internetowego magazynu „Laboratorium Muzycznych Fuzji”. Jego aktywność na polu muzyki współczesnej owocuje w wielu utworach dedykowanych mu przez polskich kompozytorów młodego pokolenia. Dzięki muzyce łączy swoje pasje podróżnika i odkrywcy kultur, co znajduje odzwierciedlenie w jego licznych międzynarodowych tournée.
Pamiętam, jak wielką inspirację czerpałem z doświadczenia innych uczestników Fl@owiska i jak bardzo wzbogaciłem swoje umiejętności jako słuchacz. To miejsce było dla mnie nie tylko przestrzenią nauki, ale także serdecznych relacji i wspólnego entuzjazmu. Również tutaj miałem zaszczyt zaprezentować moje odkrycia i podyskutować na ich temat.
Prowadzenie platformy jest dla mnie wyróżnieniem, a zarazem szansą na poznanie wielu ciekawych osobowości artystycznych, będąc źródłem radości, która mieni się w każdym tonie muzyki.